Спорт

Барселона го обезбеди првото засилување

Како што пренесуваат шпанските медиуми Барселона е пред официјализирање на договорот со Клемен Ленгле кој ќе ја засили одбранбената линија во составот.

16.05.2018 21:35:55
22 годишниот французин, кој оваа сезона настапуваше во Севиља, на Камп Ноу ќе се пресели за сума од 35 милиони евра.

Се очекува Ленгле и Барселона да потпишат пет годишен договор.