Спорт

Марадона и Динамо Брест потпишаа договор за соработка

Легендарниот Диего Армандо Марадона потпишал три годишен договор со белорускиот Динамо Брест.

16.05.2018 21:34:44
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња на клубот ќе му се приклучи по крајот на Светскиот шампионат во Русија како претседател на истиот и неговата задача ќе биде стратешкиот развој на клубот како и одлуки поврзани со ирачкиот кадар и младинската школа.