Црна хроника

Tрагедија на патот Ресен-Охрид, четири лица загинаа во тешка сообраќајка

Четири лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа што се случи доцна попладнево во непосредна близина на ресенското село Крушје.

06.05.2018 21:50:58
Четири лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа што се случи доцна попладнево во непосредна близина на ресенското село Крушје. 

Во несреќата учествувале три патнички возила, две со битолски регистерски таблици и едно патничко возило со охридски регистерски таблици.

Од загинатите, две лица се од Битола, а две од Могила. Сообраќајот на овој дел од патот е во прекин. Увидот е во тек. Од полицијата повеќе информации најавуваат за утре.