Спорт

Ракометно дерби во Скопје, Вардар го пречекува Металург

По двете соочувања во СЕХА лигата, двата наши претставници во елитното натпреварување Вардар и Металург денеска ќе го имаат првото соочување во домашното првенство.

04.05.2018 18:11:34
Мечот меѓу најголемите ривали во македонскиот ракомет ќе се одигра вечерва со салата на СЦ Јане Сандански и почнува во 20 часот и 30 минути, а влезот за сите заинтересирани е слободен. Колото се комплетира утре со натпреварите Еурофарм Работник - Пролет и Пелистер