Црна хроника

Гостинка од Србија им крадела златен накит па го препродавала во златарница

Им доаѓала на гости, им крадела накит па го продавала низ златарници. 32 годишна државјанка на Србија заработи кртивична пријава за сторени три кривични дела „кражба“.

15.04.2018 18:07:19
Им доаѓала на гости, им крадела накит па го продавала низ златарници. 32 годишна државјанка на Србија заработи кртивична пријава за сторени три кривични дела „кражба“. Како што соопѓшти полицијата, осомничената делото го повторила трипати. Последен пат кога била и фатена на 9 април во Гостивар каде по пријава на сопственикот златото било пронајдено а србинската биола лишена од слобода. На товар и се ставаат уште две дела во декември одн о0сно ноември лани кога својот плен таа го продала во златарници во Белград. Со извршените кражби пријавената предизвикала вкупна материјална штета од 570.000 денари.