Црна хроника

Моторциклист загина во сообраќајка во близина на мостот Близнак

Моторциклист загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи на крстосницата од бул. АВНОЈ и бул. „Србија“, во која учествувало и возило марка „Мицубиши“ со скопски регистарски таблици“.

13.04.2018 13:04:29

 Моторциклист загина утрово во сообраќајна несреќа  што се случи на крстосницата од бул. АВНОЈ и бул. „Србија“, во која учествувало и возило марка „Мицубиши“ со скопски регистарски таблици“.

Како што изјавија за МИА од МВР, сообраќајката се случила утрово околу 7 часот. Моторциклистот загинал на самото место

Во тек е увид на полицијата и на вавен обвинител. Поради сообраќајката сообраќајот се пренасочува.