Спорт

Познати двојките за првиот круг од разигрувањето во НБА

По одигрувањето на последните натпревари од првиот дел на сезоната познати се и двојките за првата рунда од разигрувањето.

12.04.2018 19:50:10
 На Истокот се среќаваат: Торонто - Вашингтон, Бостон - Милвоки, Филаделфија - Мајами и Кливленд - Индијана. Додека на Западот за играат: Хјустон - Минесота, Голден Стејт - Сан Антонио, Портланд - Њу Орлеанс и Оклахома - Јута. Разигрувањето почнува за два дена.