Сцена

Шварценегер излезе од болница

Ѕвездата на акционите филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати дома.

07.04.2018 11:35:58

Ѕвездата на акционите филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати  дома.

Како што соопштина Твитер Даниел Кечел, неговиот портпарол, актерот е во добра состојба.

 - Јас сум назад, се вратив, изјави поранешниот шампион во бодибилдинг кога се разбудил по операцијата. Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето ос болница напиша: Точно, јас сум назад, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“.