Спорт

Вардар во 1/4 финалето гостува во Радовиш

Познати се и четврт-финалните двојки во женскиот дел од ракометниот Куп на Македонија.

04.04.2018 13:20:50

Вардар му гостува на Овче Поле, Гевгелија го пречекува Пелистер, Деспина за противник го има Металург и во последниот натпревар се среќаваат Куманово и Вардар Јуниор. Четврт-финалните дуели на програмата се на 21 и 22 април.