Спорт

Гвардиола тргнува по Кејн и Иско

Менаџерот на Манчестер Сити, Жозеп Гвардиола не запира со засилувањата на составот, а како негова следна цел се издвојуваат Хари Кејн од Тотенхем и Иско од Реал Мадрид.

17.03.2018 18:54:28
Претставници на англискиот состав веќе стапиле во контакт со агентите на фудбалерите и според информациите од клубот и двата фудбалери се расположени за преселба во Сити по крајот на сезоната.