Спорт

Левандовски се договорил со Реал

Како што пренесуваат германските и шпанските медиуми Роберт Левандовски ги договорил личните услови за преселба во Реал Мадрид по крајот на сезоната.

17.03.2018 18:53:35
Информациите се темелат на изјавата на агентот на фудбалерот, Пини Захави, кој го најави заминувањето на полскиот интернационалец од Баерн Минхен со најава за две годишен договор со Кралскиот клуб.