Балкан

Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 13 лица

Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија.

13.03.2018 11:17:56

Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија.

Автобусот удрил во камион, кој стоел на кривина на автопатот во турската провинција Корум.

Во инцидентот неколку луѓе се повредени и хоспитализирани, но нема информации за нивната состојба.