Спорт

Реал Мадрид домаќин на ПСЖ, Ливерпул му гостува на Порто

Денеска се играат уште два дуела во Лигата на шампионите.

14.02.2018 13:27:23

Со мечевите Порто - Ливерпул и Реал Мадрид - Пари Сен Жермен се комплетира првиот дел од осминафиналните натпревари во фудбалската Лига на шампиони. Двата дуела почнуваат во 20 часот и 45 минути.

Вчера во Торино, Јувентус и Тотенхем играа без победник 2:2 додека Манчестер Сити на гостувањето против Базел славеше со 4:0.