Спорт

Поради силен ветар одложен женскиот велеслалом

Организаторот на Игрите се соочува со проблем околу одржувањето на трките во алпските дисциплини.

12.02.2018 17:08:01

Откако поради силен ветар беше одложено натпреварувањето во спуст од исти причини не се одржа и за денеска предвидената борба за медали во велеслалом во женска конкуренција.

Доколку временските услови дозволата двете трки ќе се одржат в четврток.

Со проблеми со силниот ветер се соочија и натпреварувачките во сноуборд, но сепак тоа се одржа.