Спорт

Дембеле одново тренира

Добри вести за тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, откако на тренинзите се врати Осман Дембеле.

03.02.2018 17:14:21
20 годишното засилување за Каталонците во летниот преоден рок одигра само 7 натпревари за новиот клуб поради постојаните проблеми со повредите.

Токму поради тоа, разбирливи се најавите на Валверде дека нема да брза со неговото враќање на натпреварите.