Црна хроника

Бебе родено пред три недели починало во спиење

Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

12.01.2018 11:36:40
Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

Семејството живеело на улица „Брсјачка Буна“ во Скопје.

МВР информира дека по наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.