Спорт

Азаренка го откажа настапот на Австралија Опен

Двократната освојувачка на Австралија опен, Викторија Азаренк, го откажа годинешното учество на турнирот.

08.01.2018 17:43:44
Азаренка која моментално е 210 на ВТА листата, доби вајлд карта за настап на грен слемот, но сепак нема да настапи на истиот поради лични причини.

Азаренка во 2012-тата и 2013-тата го креваше пехарот во Мелбурн.