Спорт

Франција без Карабатиќ во првиот дел од Европското првенство

Првиот дел од шампионатот ќе мине и без репрезентативецот на Франција, Лука Карабатиќ.

08.01.2018 17:39:29
Информацијата ја потврди селекторот Дидие Динар, кој потенцираше дека станува збор за повреда на скочниот зглоб која за ракометарот би можела да значи и пропуштање на целото првенство.

Франција е во групата Б со репрезентациите на Норвешка, Белорусија и Австрија.