Црна хроника

Опожарено возило во близина на ТЦ „Лептокарија“

Патничко возило „Ауди Q-5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Б. (45) од Скопје од засега непознати причини било опожарено рано изутрината во близина на ТЦ „Лептокарија“.

08.01.2018 11:56:35

Патничко возило „Ауди Q-5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Б. (45) од Скопје од засега непознати причини било опожарено рано изутрината во близина на ТЦ „Лептокарија“.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 03:15 часот на ул. „Никола Русински“ во Скопје. 

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.