Спорт

Хамилтон ја завршува кариерата?

Шампионот во Формила 1, Луис Хамилтон, сериозно размислува да стави крај на својата професионална кариера.

30.11.2017 19:41:54
Неговиот договор со Мерцедес истекува на крајот од следната сезона што најавува преговори за продолжување на истиот, кој Хамилтон отворено кажува дека не знае како ќе поминат.

Како причина за повлекувањето од Формула 1, тој го наведува приватниот живот и желбата да минува повеќе време со семејството и пријателите.