Црна хроника

Еден загинат во тешка сообраќајка кај Пробиштип

Еден загинат, двајца хоспитализирани на интензивмна нега, а тројца се здобиле со полесни повреди е еопилогот од тешката сообраќајна несреќа што се случи утринава на региопналниот пат Пробиштип-Кратово.

23.11.2017 15:00:53
Еден загинат, двајца хоспитализирани на интензивмна нега, а тројца се здобиле со полесни повреди е еопилогот од тешката сообраќајна несреќа што се случи утринава на региопналниот пат Пробиштип-Кратово, кај местотот викано Жгури. До несреќата дошло откако се судриле асвтомобил Рено Меган со скопски регистрарски таблички и Фолцфаген со штипски регистираски таблички. Со возила на брза помош повредените веднаш се хоспитализаирани во штипската болница, но за жал 74 годишната жена за време на операцијата им подлегнала на повредите.
  
Понатамошната истрага ќе ги даде конкретните причини кои довеле до тешката сообраќајна несреќа.