Спорт

Хрватска и Швајцарија се пласираа на Светскиот шампионат

Хрватска и Швајцарија се пласираа на Светскиот шампионат во Русија откако на реваншите со своите противници одиграа 0:0.

13.11.2017 13:07:11
Хрватска имаше убедливи 4:1 пред вториот натпревар со Грција додека за елиминација на Северна Ирска за Швајцарците беше доволен погодокот од пенал на првата средба,

Вечерва од 20:45 часот се среќаваат Италија и Шведска натпревар на кој гостите имаат предност пд 1:0 додека утре играат Ирска и Данска.

На првиот натпревар немаше погодоци.