Спорт

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди и со еден од најубавите погодоци

Ракометарката на Вардар, Андреа Пенезиќ, се најде во изборот на трите ѕвезди на Европската ракометна асоцијација.

13.11.2017 12:59:59
Признанието доаѓа по одличниот настап на Пенезиќ на дуелот со ФТЦ на кој со девет погодоци придонесе за триумфот од 29:28 со кој Вардар остана непоразен и со максимален учинок во групната фаза.

Еден од головите е избран и во петте најубави за петтата рунда.