Спорт

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство.

13.11.2017 12:53:12
По победата над Белгија и обезбедениот настап во елитната рунда од циклусот, нашата селекција до 19 години утре се среќава со Лихтенштајн, аутсајдерот во групата кој треба да ни овозможи првиот дел од квалификациите да ги завршиме со максимален учинок од три победи.

Средбата се игра од 13:00 часот на тренинг центарот Петар Милошевски.