Балкан

Дачиќ му запеа на турски на Ердоган, доби и бакшиш

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ запеа синоќа пред турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на турски јазик на официјална вечера организирана од српскиот претсеател Александар Вучиќ.

11.10.2017 12:24:23

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ запеа синоќа пред турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на турски јазик на официјална вечера организирана од српскиот претсеател Александар Вучиќ.

На видео инсерти поставени на ЈуТјуб се гледа како Дачиќ стои близу масата на која се Ердоган со сопругата Емине и српскиот претседател со сопругата Тамара.

Дачиќ ја пееше песната „Осман ага“ на турски јазик.Од муфтијата Мустафа Јусуфспахиќ доби и бакшиш, објавија Вечерње новости.

Во 2013 година Дачиќ и запеа и на тогашната посредничка во преговорите меѓу Белград и Приштина, Кетрин Ештон. Тогаш ја пееше песната – Опрости ми Катрин. 

 

Од: Miiki

Време: 11.10.2017 15:04:49

Коментар: Sto ne pocna na turce da mu mesa cocek kako zade..

Moron

Од: Mile od Bitola

Време: 11.10.2017 13:35:26

Коментар: Srpskata pevaljka treba vo Pink da gradi kariera a ne da bidi politicar