Македонија

Времето утре во Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

13.09.2017 17:32:36

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе достигне до 12, а дневната до 32 степени. 

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурните максимуми насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината. Во понеделник ќе има зголемување на облачноста, а локален дожд и позначително опаѓање на температурата ќе има од вторник.