Спорт

Почнува завршната битка за влез во ЛШ

Денеска се играат пет натпревари од последното квалификациско коло за влез во Лигата на шампионите.

15.08.2017 17:47:37
Најголем интерес предизвикува мечот меѓу Хофенхајм и Ливерпул, а почетокот на мечот е закажан за 20 часот и 45 минути.

Во истиот термин стартуваат дуелите АПОЕЛ - Славија Прага, Спортинг Лисабон - Стеауа и Јанг Бојс - ЦСКА Москва.

Од 18 часот почнува дуелот во Карабах е домаќин на Копенхаген.