Спорт

Мурињо подготви 120 милиони за Бејл

Како што пренесуваат англиските медиуми, Манчестсер Јунајтед подготвил 120 милиони евра за ангажман на Герет Бејл.

10.08.2017 13:26:25
Официјалната понуда се очекува во најкус можен рок и истата е на инсистирање на Жозе Мурињо, кој верува дека Реал ќе се согласи за оваа сума додека пак на Бејл ќе му бидат понудени 550 000 евра неделана плата.