Црна хроника

Повозрасен човек се удави во Охридското Езеро

Станува збор за лице на возраст од околу 80 години, пациент на Кардиолошкиот завод во Охрид, кое имало здравствени проблеми.

12.07.2017 22:27:01
Повозрасно лице попладнево се удави во водите на Охридското Езеро на плажата „Фиеста“ во населбата „Свети Стефан“.

Според првичните информации, станува збор за лице на возраст од околу 80 години, пациент на Кардиолошкиот завод во Охрид, кое имало здравствени проблеми.

Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски и повеќе детали најави по целосно завршување на увидот.

Ова е втора жртва во Охридското Ееро, оваа сезона. Пред десеттина дена момче се удави во близина на „Машка плажа“ во Струга.