Сцена

Миранда Кер и по венччавката имa проблеми поради поранешното момче

Австралискиот модел Миранда Кер на американското Министерство за првда му предаде накит вреден 8,1 милион долари, што го добила од поранешното момче, малезискиот богаташ Џо Лоу, објави „Волстрит Џурнал“.

28.06.2017 12:25:54

Австралискиот модел Миранда Кер на американското Министерство за првда му предаде накит вреден 8,1 милион долари, што го добила од поранешното момче, малезискиот богаташ Џо Лоу, објави „Волстрит Џурнал“.

Накитот, меѓу кои е и 11,72 каратен дијамант во форма на срце. Лоу наводно го купил со средства отуѓени од малезискиот државен фонд.

Актерот Леонардо ди Каприо пред еден месец на Министерството за правда му предаде уменички дела, исто така, подарок од Лоу.

САД планираат да покренат тужба за измама и перење пари против малезискиот претприемач Лоу, за кој се смета дека е во центарот на корупцискиот сканал поврзан со државниот фонд.

Се планира посебна тужба со цел запленување на имотот во вредност повеќе од милијарда долари, наводно купени од средствата од тој фонд.