Македонија

Следува период на стабилно и топло време

Управата за хидрометеролошки работи само за четврток најавува можна локална појава на краткотраен дожд.

19.06.2017 12:30:46

 Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Управата за хидрометеролошки работи само за четврток најавува можна локална појава на краткотраен дожд. 

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а повеќе облачност ќе има претпладне во западните делови кога ќе дува умерен до засилен ветер од северен и североисточен правец. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.