Црна хроника

Момче од Кавадарци загина во сообраќајка на влез на Велес

Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија.

19.04.2017 14:43:55

 Момче од Кавадарци утрово загина во сообраќајна несреќа на влезот на Велес откако камионот кој го возел се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија.

Дваесет и тригодишното момче Ј.Р. паднало во провалијата кога вратата од камионот се отворила.  

Повредениот веднаш бил пренесен во болницата во Велес, но и покрај обидите на лекарите да го реанимираат, момчето починало.

Од полицијата соопштија дека околу 7 часот товарно возило марка „сканиа“, сопственост на кавадаречка фирма, на источниот влез во Велес, на околу 250 метри пред старата бензинска пумпа на Макпетрол изгубило контрола и излегло надвор од патот, кон провалијата и застанало над амбисот.

Увид на местото на несреќата изврши јавен обвинител и екипа од велешката полиција, а во тој временски период сообраќајот на овој дел од патот беше затворен.