Спорт

Јунајтед мина лесно во жрепката за 1/4 финале

На денешната жрепка беа одредени и четвртфиналистите во второто по квалитет клупско фудбалско натпреварување, Лигата на Европа.

17.03.2017 13:30:37
Манчестер Јунајтед за противник го доби Андерлехт, Селта се среќава со Генк, Ајакс со Шалке и Лион со Бешикташ. 

Првите натпревари се играат на 13-ти април.