Спорт

МЗТ Скопје стартува против Фени Индустри

Денеска се комплетира првото коло во кошаркарската Супер лига.

16.03.2017 12:19:09

Во последниот натпревар од првото коло во кошаркарската Супер лига, МЗТ Скопје  го пречекува Фени Индустри. Мечот се игра во СЦ Јане Сандански и почнува во 18 часот.

Вчера во градското дерби Карпош Соколи славеше над Работнички со 94:90.