Спорт

Панатинаикос домаќин на Реал Мадрид

Денеска се играат четири натпревари од 16-тото коло во кошаркарската Евролига.

16.03.2017 12:17:45

Анадолу Ефес го пречекува Макаби во дербито на вечерта Панатинаикос е домаќин на Реал Мадрид, а почетокот на натпреварот е закажан за 20 часот и 15 минути.

Бамберг се среќава со Фенербахче додека Армани и гостува на Црвена Звезда.