Спорт

Осминафинале во Лига Европа

Денеска се играат реванш дуелите од осминафиналето во Лига Европа.

16.03.2017 12:09:48

Од 19 часот стартуваат три средби. Бешикташ го пречекува Олимпијакос, Генк е домаќин на Генк додека Краснодар се соочува со Селта.

Од 21 часот и пет минути почнуваат дуелите: Ајакс - Копенхаген, Андерлехт - АПОЕЛ, Рома - Лион, Манчестер Јунајтед - Ростов и Борусија Менхенгладбах - Шалке.