Спорт

Дуел на поранешни шампиони во Порто

Денеска се комплетира првиот круг од осминафиналните натпревари во фудбалската Лига на шампиони.

22.02.2017 12:17:00

Порто е домаќин на Јувентус, а Севиља го пречекува Лестер и двата меча почнуваат во 20 часот и 45 минути.

 Вчера Манчестер Сити славеше над Монако со 5:3 додека мадридски Атлетико како гостин го совлада Баер Леверкузен со 4:2.