Спорт

Фудбалерите до 21 година ја добија групата за квалификациите за ЕП

Млaдата фудбалска репрезеnтација на Македониjа ги доби противниците за квалификациите за Европското првенство.

26.01.2017 12:40:55
Со жрепка во Нион денеска беа одредени групите за континенталниот шампионат за фудбалери до 21 година кој во 2019 година ќе се одржи во Италија. Нашиот млад национален тим предводен од Бладгоја Милевски ќе разигрува во групата 7 заедно со Русија, Србија, Австрија, Ерменија и Гибралтар, а мечевите од првото коло се играат на 20. март годинава. 
Потестуваме Мкеоднија ова лето ќе биде дел од ЕП за фудбалери до 21 година, што е историски успех.