Спорт

Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата.

11.01.2017 12:52:25
Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа. Харден мечот го заврши со 40 поени, 15 скока и 10 аситенции, а ова е негов втор трипл дабл учинок по ред. 
Јута го избненади Кливленд откако Кавалирс од ова гостување си замина со пораз од 100:92, а ништо подобро не помина ниту Сан Антонио,кој пред својата публика испушти победа пртв Милвоки. Иако Бакс имаа негатива од 6 поени во последните 5 миутни од мечот во Текасас на крајот со пресврт славеа со 109:107.

На осатантите мечеви :
Вашингтон - Чикаго 101:99
Toронто – Бостон 114:106
Бруклин – Aтланта 97:117
Сакраменто - Детроит 100:94
Голден Стејт - Мајами 107:95
ЛА Лејкерс - Портланд 87:108