Црна хроника

Пожар во куќа во Демир Капија, нема повредени

Во пожар кој утрово избувна во куќа на улица „Наум Наумов“ во Демир Капија, изгоре голем дел од покуќнината. Повредени лица нема. Командирот на Територијалната противпожарна единица

03.01.2017 11:42:32
 Во пожар кој утрово избувна во куќа на улица „Наум Наумов“ во Демир Капија, изгоре голем дел од покуќнината. Повредени лица нема. Командирот на Територијалната противпожарна единица од Неготино Иле Илиев информираше дека веднаш излегле на лице место по пријавата за пожар добиена околу осум часот.

- Интервениравме со едно противпожарно возило и тројца пожарникари. Заедно со нас во гаснењето на пожарот учествуваа и седум работници од демиркапиското комунално претпријатие „Бошава”, а помагаа и неколкумина вработени во Специјален завод Демир Капија. Не дозволивме да падне кровот на индивидуалниот станбен објект, соопшти Илиев.

Причините за пожарот и висината на материјалната штета ќе се утврдуваат дополнително.