Црна хроника

Жена загинала во пожар во својот дом во село Усје

Седумдесетгодишна жена со иницијали Д.Б. вчера загинала во пожар во нејзиниот дом во скопското село Усје.

25.12.2016 17:27:37
Седумдесетгодишна жена со иницијали Д.Б. вчера загинала во пожар во нејзиниот дом во скопското село Усје.

Како што соопшти МВР, пожарот, кој бил пријавен вчера во 6 часот и 15 минути, најверојатно бил предизвикан од греалка. Жената била парализирана и неподвижна и од чадот во просторијата се задушила и починала. Доктор од итната медицинска помош констатирал смрт. 

Пожарот бил изгаснат од екипа на бригада за противпожарна заштита, а куќата била целосно опожарена. По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот.