Живот и стил

Најсекси мажи во 2016 година во изборот на „Пипл“

Американското списание „Пипл“ традиционално и годинава објави листа на најсекси мажи во светот.На листата за најсекси мажи во 2016 година се најдоа деветмина припадници на посилниот пол, предводени од британскиот принц Хари.

14.12.2016 09:53:31
 Американското списание „Пипл“ традиционално и годинава објави листа на најсекси мажи во светот.

На листата за најсекси мажи во 2016 година се најдоа деветмина припадници на посилниот пол, предводени од британскиот принц Хари.

Топ 9 листа на најсекси мажи во 2016:

1. Принц Хари

На неговиот шарм никој не останува рамнодушен, а принцот се докажи и со својата хуманитарна работа. Тој е главен организатор на големиот годишен настан „Invictus games“.

2. Киган Мајкл Ки

Овој американски актер, писател и комичар со неговата духовитост и елегантен стил освојува женски срца во целиот свет.

3. Џон Красински

Познат по улогата на Џим Халперт во серијата „Во ред“, овој режисер и актер со својот изглед остава без текст многу дами.

4. Дрејк

Сите се поистоветуваат со неговите текстови, а секако постои и нешто многу привлечно кај мажот кој ги искажува своите чувства.

5. Рами Малек

Со улога во серијата „Мистер Робот“, овој млад добитник на наградата „Ејми за најдобра главна ролја во драмска серија, на сите им го привлече вниманието со својот занесен поглед.

6. Ник Џонас

Музичарот, чија база на обожаватели постојано се зголемува, е како вино - колку е постар, толку е поубав.

7. Џеј Хернандез

Џеј укажува дека треба да се биде бестрашен, затоа и ги избричи веѓите за улогата во филмот „Suicide squad“. Многумина ја сакаат неговата храброст.

8. Патрик Демпси

Од „Вовед во анатамонија“ до денес, Демпси стана пример за маж кој го посакува секоја жена.

9. Тревор Ноа

Шармантниот водител со неговата харизма и изглед на грчкиот Аполон ги освојува срцата на жените од сите генерации.