Спорт

Битка за полуфинале на Мастерсот

Денеска ќе се комплетираат полуфиналните двојки на завршниот тениски турнир што се одржува во Лондон.

18.11.2016 12:45:37

Од 15 часот светскиот рекет број 1, Енди Мареј се среќава со Станислас Вавринка додека Кеи Нишикори за противник го има Марин Чилиќ.

Место во полуфиналето од Б групата веќе обезбедија Новак Ѓоковиќ и Милош Раониќ.