Спорт

Нов настап на кошаркарките на ЕП до 18 години

На Европското првенство Б дивизија за кошаркарки до 18 години нашите репрезентативки ќе го одиграат вториот натпревар.

25.07.2016 12:42:31

Македонската репрезентација денеска од 21 часот се среќава со селекцијата на Република Ирска. Во првиот настап нашите млади кошаркарки беа поразени од Грција со 62:41.