Црна хроника

 

Тракторист загина во несреќен случај при работа на нива


Шеесет и деветгодишниот Ј.П. жител на село Живојно, општина Новаци, во саботата загинал во несреќен случај при вршење земјоделски работи со трактор.

повеќе

16.10.2017 13:43:08

Опожарено возило во скопско Лисиче


Ноќеска околу 02:50 часот во Скопје на ул.„Тодор Чангов“ опожарено е патничко моторно возило „Ланчиа“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С. Н.(40).

повеќе

16.10.2017 12:55:50

Искршена статива од гол усмрти момче во Сарај


Деветнаесетгодишниот Б.С. од кумановското село Ропалце починал од повредите што го здобил кога врз него паднала статива од гол на фудбалски стадион во Сарај.

повеќе

14.10.2017 14:28:06

Тројца загинати во сообраќајка кај Делчево


Двегодишно детенце и неговите родители попладнево загинаа во тешка сообраќајна несреќа на дестина километри пред Делчево.

повеќе

10.10.2017 18:27:45

Изминатите 24 часа 15 сообраќајки во Скопје, осум лица потешко повредени


Осум лица се здобиле со тешки телесни повреди во вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден, а 12 со лесни телесни повреди

повеќе

10.10.2017 11:35:42

Почина Абази, независниот кандидат во локалната трка во Кичево


Абази, беше застрелан во стомакот и рбетот, го нападнаа од зад грб, додека бил со шефот на неговиот изборен штаб, Дестан Абдиу кој исто беше мета на напаѓачот.

повеќе

05.10.2017 14:32:54

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак


Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

повеќе

05.10.2017 12:48:36

Тежок инцидент во Шуто Оризаре, физички нападнат и повреден кандидатот Елвис Бајрам


Тежок инцидент се случи доцна попладнево околу 18 часот, во кој физички е нападнат и потешко повреден актуелниот градоначалник на Шуто Оризаре, но сега и кандидат во изборите, Елвис Бајрам и неговиот шеф на кабинет, Аднан Мемет.

повеќе

02.10.2017 19:37:00

Четири предвреме родени бебиња минатата недела починале на Гинекологија


Четири предвреме родени бебиња минатата недела починале на клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје за само 24 часа , а дежурната докторка е суспендирана.

повеќе

29.09.2017 19:33:09

Дванаесет сообраќајки во Скопје, потешко повредени двајца пешаци


Двајца пешаци се потешко повредени во две од вкупно 12 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет со полесни повреди се здобиле девет лица, а во пет е причинета материјална штета.

повеќе

29.09.2017 12:49:44

12345678910...