Сцена

 

Тужбата од родителите на Антон Јелчин против Фиат заврши со спогодба


По скоро девет месеци од трагичната смрт на актерот Антон Јелчин, неговите родители постигнаа договор во судскиот спор со автомобилската компанија Фиат Крајслер, која ја тужеа поради несреќата.

повеќе

23.03.2018 10:12:59

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан


Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната како љубителка на мини-фустани, но по честите критики за овој избор, таа се реши да прејде на подолги фустани.

повеќе

21.03.2018 14:08:52

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад


Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за вознемирување или сексуален напад.

повеќе

21.03.2018 12:57:31

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар


Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за нов филм - воен трилер за евакуирањето на 4.885 кинески државјани во рок од 48 часа, за време на ирачката инвазија во Кувајт во 1990 година.

повеќе

21.03.2018 12:39:07

Девојката на Путин се појави на гласањето со мистериозен прстен


Љубовницата, а според некои извори и можна идна сопруга на рускиот претседател Владимир Путин, гимнастичарката Алина Кабаева, на гласањето на претседателските избори во Русија, се појави насмеана и со елегантен прстен на раката.

повеќе

19.03.2018 15:22:51

Фановите на „Ѕвездените патеки“ веќе можат да учат клингонски


Ако сте вистински фан на „Ѕвездените патеки“, веројатно секогаш сте сонувале да зборувате клингонски, иако ова е еден од најнепријатните измислени јазици.

повеќе

16.03.2018 19:15:59

Џијан Емин ќе настапи во Франција со Националниот оркестар де Лорен и Дерик Меј


Македонскиот музичар Џијан Емин на 24 март ќе настапи во Мец, Франција, како диригент на Националниот оркестар де Лорен, заедно со диџејот Дерик Меј - еден од пионерите на детроитската техно-сцена.

повеќе

16.03.2018 19:12:08

„Версаче": Нема да убиваме животни заради модата


Модната куќа „Версаче“ ќе престане да користи животинско крзно во своите колекции. Со ова, таа им се придружува на Гучи, Џорџо Армани, Хуго Бос, кои веќе претходно се одлучија на ваков чекор.

повеќе

16.03.2018 12:37:34

Хокинг оставил аманет за тоа што да пишува на неговиот гроб


Познатиот физичар Стивен Хокинг почина неделава, на 14 март, на 76-годишна возраст. Додека беше жив, тој многу јасно кажа што би сакал да стои на неговата надгробна плоча.

повеќе

16.03.2018 10:45:21

Спајк Ли веројатно ќе го режира спин-оф продолжението на „Човекот пајак“


Спајк Ли е еден од фаворитите на продукциската куќа Сони Пикчрс, за режисер на „Nightwatch” - спин-оф продолжение на „Човекот пајак“, објави порталот „Д Рап“.

повеќе

15.03.2018 11:35:16

12345678910...