Спорт

 

Севиља до бод по негатива од 3:0, Лајпциг до декасираше Монако


Во дербито на вечерта Севиља и покрај негативата од три погодоци на крајот успеа да освои бод во мечот со Ливерпул, а честа на домаќините вечерва ја спасуваа Манчестер Сити и Наполи.

повеќе

21.11.2017 23:04:50

Бешикташ сигурно прв, Марибор со сензација во Москва


Одиграни се два натпревари од вечерашната програма во фудбалската Лига на шампиони.

повеќе

21.11.2017 20:39:42

Марко Асенсио со ултиматум до Зидан


Младиот репрезентативец на Шпанија, Марко Асенсио е незадоволен од статусот во Реал Мадрид и најавил заминување од Сантијаго Бернабеу.

повеќе

21.11.2017 20:31:35

Шеснаесет носители на Гренд слем турнирите


На состанокот на организаторите на четирите најголеми тениски турнири донесена е одлука за преполовување на бројот на носителите.

повеќе

21.11.2017 20:21:28

Каменица си замина, Сарачевиќ нов тренер на Загреб


Само неколку часа по објавувањето на веста за заминувањето на Касим Каменица, Загреб за нов тренер го именуваше поранешниот ракометен репрезентативец на Хрватска, Златко Сарачевиќ.

повеќе

21.11.2017 20:08:02

Продолжува егзодусот од Карпош Соколи, Николовски го засили Работнички


По заминувањето двајцата Американци и на Дарко Соколов во МЗТ Скопје, Карпош Соколи го напушти центарот Кирил Николовски кој кариерата ја продолжува во Работнички.

повеќе

21.11.2017 19:56:47

Јаневски: Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат


Фудбалерите на Вардар утре заминуваат за Санкт Петербург каде в четврток против Зенит ќе го одиграат претпоследниот натпревар во фазата по групи во Лига Европа.

повеќе

21.11.2017 19:46:16

Без Костовски на гостувањето во Словачка


Селекторот на машката кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков се соочува со нови проблеми околу составувањето на тимот за стартниот натпревар од претквалификациите за пласман на Европското првенство против Словачка.

повеќе

21.11.2017 19:23:25

Реал Мадрид ќе пазари од Манчестер


Мадридски Реал интензивно се подготвува за летниот преоден рок и веќе подготвува сума од 150 милиони фунти за две засилувања од Премиер лигата.

повеќе

21.11.2017 19:14:55

Дербито на вечерта се игра во Севиља


Денеска се играат натпреварите од петтото коло во Е - Х сегментот во фудбалската Лига на шампиони.

повеќе

21.11.2017 19:12:08

12345678910...