Спорт

 

Шпанија следен противник на Македонија


Познат е распоредот на натпреварите за вториот круг на Европското првенство во ракомет.

повеќе

18.01.2018 09:48:22

Раул Гонзалес: Горд сум што сум селектор на овој тим


Македонската ракометна репрезентација со бодот што го освои во дуелот против Германија го освои првото место во групата и со три бода го продолжува настапот во главната рунда.

повеќе

17.01.2018 21:44:15

Бод против Германија за прво место во групата


Во последниот натпревар од првата фаза на Европското првенство во ракомет, Македонија и Германија играа без победник 25:25, но со овој бод нашиот тим го освои првото место во групата.

повеќе

17.01.2018 21:33:55

ФОТО: Мешани емоции на теренот во Загреб


На Европското првенство ракометарите на теренот водат жестока битка за секој дело од теренот, за секој гол, а се со една цел, да се стигне до победа и што е можно подобар пласман.

повеќе

17.01.2018 16:50:47

Европскиот првак нов предизвик за ракометарите


Македонската ракометна федерација на својата веб страница објави најава за денешното соочување со Германија.

повеќе

17.01.2018 15:36:44

Лазаров: Стартот од соништата да го заокружиме против Германија


Македонската ракометна репрезентација во досегашниот тек од шампионатот има максимален учинок, а против Германија ќе се обидеме да стигнеме и до третиот последователен триумф.

повеќе

17.01.2018 15:32:23

Ракометарите атакуваат на првото место во групата


Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18 часот и 15 минути против селекцијата на Германија го игра последниот натпревар од првата фаза на Европското првенство што се одржува во Хрватска.

повеќе

17.01.2018 15:20:26

Триумф на ракометарите за втора фаза на Европското првенство


По победата од 29:28 во дуелот против Црна Гора, репрезентацијата на Македонија се пласираше во втората фаза од Европското првенство што се одржува во Хрватска.

повеќе

15.01.2018 23:27:45

Мукаетов: Ракометот најдобар промотор на Македонија


Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов денеска беше дел од форумот "Спортот како економски стимуланс" што се одржа во Загреб.

повеќе

15.01.2018 15:07:54

Лазаров: Не смееме да ја потцениме Црна Гора


По победата над Словенија, нашата ракометна репрезентација со триумф над Црна Гора ќе го обезбеди пласманот во следната фаза од Европското првенство.

повеќе

15.01.2018 11:40:55

12345678910...