Ракомет Лига на шампиони 2015/16

 

Металург доби покана за настап во ЛШ


Македонскиот вице шампион Металург и во следната сезона ќе биде дел од ракометната Лига на шампиони откако денеска Европската федерација ги соопшти учесниците во елитното натпреварување. Металург ќе биде дел од Ц и де групата.

повеќе

24.06.2016 14:39:58

Сагосен потпиша за Пари Сен Жермен


Францускиот ракометен шампион не запира со засилувањата за новата сезона во која ќе атакува на трофејот во Лигата на шампионите.

повеќе

22.06.2016 13:45:58

Копљар се пресели во Веспрем


По само една сезона мината во дресот на Барселона, хрватскиот репрезентативец Марко Копљар се пресели во Веспрем.

повеќе

19.06.2016 15:14:48

24 тима во конкуренција за женската ЛШ


Европската ракометна федерација ја објави листата на тимови кои се пријавени за настап во новата сезоната од Лигата на шампионки.

повеќе

09.06.2016 14:09:30

Петровиќ ја завршува кариерата


Ракометарката на Будуќност, Радмила Петровиќ најави дека на крајот од сезоната ја завршува професионалната кариера.

повеќе

11.05.2016 14:04:11

Вардар и трет пат без пласман во финалето на Ф4


Ракометарките на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во Лигата на шампионки доживеаа пораз од 27:21 во дуелот против Букурешт.

повеќе

07.05.2016 19:55:24

Познати полуфиналните двојки на Ф4


Денеска со жрепка беа одредени полуфиналните двојки на завршниот турнир во Лигата на шампиони.

повеќе

03.05.2016 13:38:58

Хансен водечки стрелец во ЛШ


Во пресрет на завршниот турнир во ракометната Лига на шампиони, Микел Хансен е на најдобар пат да биде прогласен за најдобар стрелец во елитното натпреварување.

повеќе

02.05.2016 12:59:53

Душебаев и Шишкарев меѓу петте најатрактивни стрелци


Македонскиот првак Вардар не успеа да се пласира на завршниот турнир во Лигата на шампионите, но двајца играчи се најдоа во изборот на најатрактивните потези во реванш четврт-финалните дуели.

повеќе

02.05.2016 12:50:37

ПСЖ последен учесник на Ф4 во Келн


Ракометарите на Пари Сен Жермен се пласираа на завршниот турнир во Лигата на шампионите откако во четврт-финалето го елиминираа Загреб.

повеќе

01.05.2016 20:26:51

12345678910...