Живот и стил

 

Литванка има коса долга 230 сантиметри


Литванката Алија Насирова не се потстрижила цели 20 години и сега нејзината коса е долга 230 сантиметри, а тешка два килограма.

повеќе

21.03.2017 20:19:15

Трамп ќе стане дедо по деветти пат


Претседателот на САД, Доналд Трамп за неколку месеци ќе добие уште едно, деветто внуче, откако неговиот син Ерик на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Лара го очекуваат своето прво дете.

повеќе

21.03.2017 09:38:26

Бил Гејтс и натаму на врвот на листата на најбогати луѓе на „Форбс“


Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во светот на магазинот „Форбс“, откако за една година неговото богатство пораснало од претходните 75 на 86 милијарди долари.

повеќе

21.03.2017 09:36:46

Дeнеска е Светски ден на среќата


Светскиот ден на среќата се одбележува на 20 март, согласно Резолуцијата 66/281 на Генералното собрание на Обединетите Нации, усвоена на 28 јуни 2012, во која се вели дека стремежот кон среќа и благосостојба е основно право на човекот.

повеќе

20.03.2017 09:50:50

Ева Херцигова сепак се одлучи да застане на „лудиот камен“


Славната манекенка Ева Херцигова одлучи да се сврши со бизнисменот Грегори Марсијаж, со кого има три деца.

повеќе

18.03.2017 12:02:39

Актерката Миша Бартон уценета со порно снимка за 500.000 долари


Актерката Миша Бартон повторно се најде во центарот на вниманието на таблоидите, откако во јавноста протече информација дека засега непознат маж ја уценува со објавување на видео на кое е снимено како таа има сексуален однос.

повеќе

17.03.2017 09:15:22

Зошто пивските шишиња имаа зелена и кафена боја?


Се смета дека првото пиво е дело на древните Египќани и настанало уште пред неколку илјади години. Сепак, во текот на 19 век овој пијалак почнал комерцијално да се продава.

повеќе

14.03.2017 10:24:24

Фејсбук конечно ја воведува опцијата „дислајк“


Најпопуларната социјална мрежа во светот Фејсбук започна со тестирање на опцијата „дислајк“, која сепак нема да биде можна на статусите и објавите, туку само во месинџерот.

повеќе

06.03.2017 08:54:23

Четири совети како да ги избришете годините


Во желба да изгледате помлади често правите погрешни работи. За да избегнете контраефект, пробајте ги нашите совети, пишува кафе.ба.

повеќе

02.03.2017 10:06:19

Жените кои го гледале „Педесет нијанси потемно“ се посклони кон неверство


Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените кои го гледале филмот „Педесет нијанси потемно“, постои поголема веројатноста дека ќе ги изневерат своите партнери, а причината е многу интересна.

повеќе

21.02.2017 10:05:58

12345678910...