Живот и стил

 

Религија и секс: Секоја вера има свое правило


Сите религии имаат свои правила кога во прашање е водењето љубов според кои треба да се водат нивните припадници.

повеќе

24.04.2017 15:05:51

Nokia 3310 се поблиску до европскиот пазар


Nokia 3310 наскоро ќе се најде во продажба преку британските продавници за електроникa Carphone Warehouse, како и телекомуникацискиот гигант Vodafone но, дури на почетокот на мај.

повеќе

14.04.2017 17:22:13

Истражување: Фејсбук сепак не прави несреќни


Едно ново истражување спроведено од Холи Шакја од Калифорнискиот универзитет и Николас Кристакис од Јејл покажа дека секојдневното користење на Фејсбук го намалува нивото на среќа кај корисниците.

повеќе

13.04.2017 14:08:34

Научници велат: Не ставајте шеќер во кафето, туку сол


Нема ништо повкусно од филџан јако, црно кафе наутро, за поенергичен почеток на денот. Некои додаваат млеко, а некои пак, - шеќер...

повеќе

11.04.2017 14:51:42

Ураганот Деби без струја остави над 100.000 домови во Австралија


Повеќе од 100.000 куќи во моментов се без струја, како последица на ураганот Деби. Циклонот погоди подрачје од над 1.000 километри и нанесе голема штета, поради која десетици илјади Австралијци се заробени од поплавите на источниот брег од земјата.

повеќе

01.04.2017 14:18:16

Тинејџерка од Романија си ја продаде девственоста за 2,3 милиони евра


Александра Кефрен (18), од Романија, која пред неколку месеци ја стави својата девственост на продажба, со цена од еден милион евра, на крај за тоа доби 2,3 милиони евра, објави „Метро".

повеќе

30.03.2017 14:42:29

Литванка има коса долга 230 сантиметри


Литванката Алија Насирова не се потстрижила цели 20 години и сега нејзината коса е долга 230 сантиметри, а тешка два килограма.

повеќе

21.03.2017 20:19:15

Трамп ќе стане дедо по деветти пат


Претседателот на САД, Доналд Трамп за неколку месеци ќе добие уште едно, деветто внуче, откако неговиот син Ерик на Твитер објави дека тој и неговата сопруга Лара го очекуваат своето прво дете.

повеќе

21.03.2017 09:38:26

Бил Гејтс и натаму на врвот на листата на најбогати луѓе на „Форбс“


Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс одново е на првото место на листата на најбогатите луге во светот на магазинот „Форбс“, откако за една година неговото богатство пораснало од претходните 75 на 86 милијарди долари.

повеќе

21.03.2017 09:36:46

Дeнеска е Светски ден на среќата


Светскиот ден на среќата се одбележува на 20 март, согласно Резолуцијата 66/281 на Генералното собрание на Обединетите Нации, усвоена на 28 јуни 2012, во која се вели дека стремежот кон среќа и благосостојба е основно право на човекот.

повеќе

20.03.2017 09:50:50

12345678910...