Култура

„Оревокршачка“ во МОБ

На Големата сцена во Македонската опера и балет (МОБ) денеска напладне ќе биде изведена балетската претст...


повеќе

Здравје

Од што се би се откажале луѓето за да ослабат

Поттикнат од ова, лондонскиот весник „Дејли Експрес“ спроведе анкета за тоа од што би се откажале гурмани...


повеќе

Живот и стил

Почина последниот човек кој чекореше по Месечината

Астронаутот Јуџин Сернан, последниот човек кој одеше по Месечината, почина во 83-та година од животот, со...


повеќе